AŞÇILIK OKULU MEZUNLAR DERNEĞİ VI ULUSAL AŞÇILIK KAMP TARİHLERİ 16-22 MAYIS 2021 OLARAK BELİRLENMİŞTİR. TÜRKİYEDE'DE GASTRONOMİ EĞİTİMİ ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İLK VE EN KAMPSAMLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ ÜNVANINI TAŞIYAN ULUSAL AŞÇILIK KAMPI,TÜRKİYE'DE GASTRONOMİ VE AŞÇILIK ALANINDA EĞİTİM VEREN ÖĞRENİM GÖREN YÜZLERCE AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİYİ BU YIL DA ÜCRETSİZ OLARAK MENGEN'DE AĞIRLAYACAKTIR. DAVETİYELERİN GÖNDERİMİ VE PANDEMİ SÜRECİYLE İLGİLİ ÖNLEMLER İÇİN İLGİLİ ÜNİVERSİTELERİN BÖLÜM BAŞKANLIKLARINA BİLGİ VERİLECEKTİR.
Asomder

Kuruluş

 • Image title

  2007-03-04

  ASOMDER KURULUYOR

  2007 yılında kurulan ASOMDER in ilk toplantısı İstanbul Kağıthane de bir depoda malzeme kutularının üzerinde oturularak gerçekleşmiştir. Kurucu yönetim kurulu: başkan Erkan Kıyıcıoğlu, - Bşk. Yrd. Murat Dağlıoğlu ,- SekreterAli Güvenç Kiraz, -Sayman Ali Öney ve üyeler: Ozan Büyükköse, Umut Eyioğlu, Levent Şahin - /Denetim Kurulu: Önder Bilen, Şenol Demirtaş, Ali Öney, Çetin Eyioğlu Talat Güneş ve İshak Gedik ten oluşmaktaydı.

 • Image title

  2011-03-04

  YENİ YÖNETİM

  Aşçılık Okulu Mezunları Derneği nin başınaLevent DEMİRÇAKMAK getirilmiştir. Bu kapsamdamezunların birbirleriyle kaynaşması ve birbirleriyle iletişim kurabilmeleri amaçlanmıştır. 2011 temmuz ayında daha bilinçli, dahaetkin, daha bilimsel ve kalıcı faaliyetler için AŞOMDER altında akademik kurul oluşturulmuştur

 • Image title

  2012-12-04

  AYNI KADRO İLE YOLA DEVAM

  İstanbul CVK otelde yapılanolağan genel kurul toplantısında mevcut yönetim ile devam kararı alınmış,bunun yanı sıra mezun veri bankası oluşturarak mezunlarını takip etme ve istihdam konularında bir nevi danışmanlık görevini de üstlenirken, alanında festival, fuar vb organizasyonlara katılarak Mengen markasını üst seviyelere çıkarmak hedeflenmiştir

 • Image title

  2015-04-25

  1.ULUSAL AŞÇILIK KAMPI

  25-Nisan 2-Mayıs tarihleri arasında AŞOMDER 1. Ulusal Aşçılık Kampı nın kapılarını tüm üniversitelere açıyor

 • Image title

  2020-12-03

  VI. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI Kamuoyu Açıklaması

  Çok Değerli Katılımcılarımız; Bu yıl altıncısı düzenlenen ve yıllardır Türkiye’deki tüm üniversitelerin katılımı ile gerçekleşen Ulusal Aşçılık Kampı’na olan ilgi ve istek bizleri onurlandırmıştır. Aynı zamanda Aşçılık Kampı destekçilerimiz de bizlere olan güveni ve destekleriyle her zaman yanımızda olmuşlardır. Kamp katılımcılarımızdan sıkça sosyal bir sorumluluk olan bu etkinliğin düzenlenip düzenlenmeyeceği ile ilgili meraklarına istinaden durumu sizlerle paylaşmak istiyoruz. VI. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI, AŞOMDER yürütme kurulu olarak şunu belirtmek isteriz ki bizler açısından öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın ve hatta kampa iştirak eden diğer katılımcılarımızın sağlık durumlarını önemsediğimiz için günümüz dünyasında yaşadığımız pandemi sebebiyle ileri bir tarihe erteleme kararı vermiş bulunmaktayız. Alınan bu karar yeni tip Korona virüsü (Kovid-19) ile ilgili mücbir sebeplerden dolayı gündemimizde yer edinmiştir. Bununla birlikte VI. Ulusal Aşçılık Kampı’nı tüm üniversitelerin 2020-2021 akademik takvimi dikkate alınarak Ekim Ayı içerisinde herkes için uygun olabileceğini düşündüğümüz bir tarihte yapacağımızı belirtmek isteriz. VI. Ulusal Aşçılık Kampı’na bu yıl planlanan ve dönüş sağlayan katılım bildirgelerinin önümüzdeki zamanlarda açıklanacak ileri bir tarih için ilgili kurum ve kuruluşlarla tekrar görüşülerek yeniden oluşturulması için ilgili süreçleri yürüteceğiz. Süreç ile ilgili ayrıntılı bilgiyi ilerleyen zamanlarda siz değerli katılımcılarımız ile paylaşacağımızı kamuoyuna ve katılımcılarımıza saygıyla duyururuz. Aşçılık Okulu Mezunları Derneği Başkanı Öğr. Gör. Levent DEMİRÇAKMAK

 • 2020-12-11

  VI. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI Kamuoyu Açıklaması

  AŞÇILIK OKULU MEZUNLAR DERNEĞİ VI ULUSAL AŞÇILIK KAMP TARİHLERİ 16-22 MAYIS 2021 OLARAK BELİRLENMİŞTİR. TÜRKİYEDE'DE GASTRONOMİ EĞİTİMİ ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İLK VE EN KAMPSAMLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ ÜNVANINI TAŞIYAN ULUSAL AŞÇILIK KAMPI,TÜRKİYE'DE GASTRONOMİ VE AŞÇILIK ALANINDA EĞİTİM VEREN ÖĞRENİM GÖREN YÜZLERCE AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİYİ BU YIL DA ÜCRETSİZ OLARAK MENGEN'DE AĞIRLAYACAKTIR. DAVETİYELERİN GÖNDERİMİ VE PANDEMİ SÜRECİYLE İLGİLİ ÖNLEMLER İÇİN İLGİLİ ÜNİVERSİTELERİN BÖLÜM BAŞKANLIKLARINA BİLGİ VERİLECEKTİR. ASOMDER BAŞKANI LEVENT DEMİRÇAKMAK

Asomder Nedir?

Derneğin amacı Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gelişmesi ve mezunlarının çagdaş düzeyde sosyal, kültürel, mesleki ve bilimsel yaşantılarına yönelik katkı sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, mezunlarımızın yaşamın her alanında karşılaştıkları sorunlara çözüm bulunmaya çalışılmakta, bireysel olarak kendilerini geliştirmelerine yardımcı olunmaya çalışılmaktadır.

Mengen Aşçılık Okulu Mezunları Derneği, mezunlarımızın Mengen ile bağlarını güçlendirerek, kendi aralarında başta iş hayatında olmak üzere bir sinerji yaratmak, öğrencilerimiz ile mezunlarımızı bir araya getirerek, öğrencilerimize aşçılık alanında ve iş hayatı konusunda yol göstermek, maddi ve manevi destek sağlamak için çalışmaktadır.

Türkiye de aşçılığın beşiği olarak adlandırılan Mengen de eğitim görmüş olmanın gereği olarak daha ileriye gitmek ve en iyiyi yakalamak doğrultusunda, bir dernek çevresinde bütünleşmekteyiz.


Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Üyeleri (alfabetik)

Ali Öney (Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ)

Bülent TOPAL (Disk Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Yiyecek İçecek Alan Öğretmeni)

Celal ARATOĞLU (Uludağ Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Cihan BERBER (Silence Beach Resort, Mutfak Şefi)

Emrah YILDIZ (Anadolu Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Erdoğan BOZAN (Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen)

Erol VARLIK (The Marmara Taksim, Şef)

Ersen ER (CVK Hotel, Şef)

Ersin AYKAN (Doğuş Hoding, Şef)

Fuat BAYRAM (Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Gökhan ŞALLI (Bülent Ecevit Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Hasan ÇAKIR (Big Chefs, Ataköy Mutfak Şefi)

İhsan KAZKONDU (Bülent Ecevit Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Mehmet TABAK (Sabancı Grup, Satın Alma Müdürü)

Muhittin KABASAKAL (Doors Grup, Şef)

Mustafa YILDIRIM (Nestle Prof. Ankara, Danışman şefi)

Nihat DEMİRALP (Grand Hyatt, Kısım Şefi)

Okan Umut ŞİMŞEK (Adnan Menderes Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Özkan ERDEM (Akdeniz Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Sadık ÜNAL (Four Seasons Sultanahmet, Sous Şefi)

Sercan KADAM (Bülent Ecevit Üniversitesi, Öğretim Görevlisi)

Serdar ARIBEYİ (Maritim Otel, Mutfak Şefi)

Tugay KABASAKALOĞLU (Ticaret)

Umut Can BULUT (TBMM, Mutfak Şefi)

Veysel EREN (Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel, Sous Şefi)

Yusuf Can DEMİRSES (Big Chefs Tarabya, Sous Şefi)


Danışma Kurulu

Erkan KIYICIOĞLU (Küçükçekmece IMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Yiyecek İçecek Alan Öğretmeni)

İshak GEDİK (Bursa Osmangazi Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Yiyecek İçecek Alan Öğretmeni)

Levent ŞAHİN (Shaya Group Koordinatörü)

Murat ASLAN (Big Chefs, Mutfak Koordinatörü)

Murat DAĞLIOĞLU (Grand Hyatt, Sous Şefi)

Önder BİLEN (Ekol Gıda, Sahibi)

Şenol DEMİRTAŞ (Big Chefs, İstanbul Bölge koordinatörü)

Umut EYİOGLU (Grand Tarabya, Mutfak Şefi)

İLETİŞİM

Bizimle iletişime geçin

Başkan İ.Levent Demirçakmak: 0532 743 71 51

Adem ARMAN:  0535 542 96 25Adres: Mengen/BOLU/TURKEY

Duyurular

VI ULUSAL AŞÇILIK KAMPI 16-22 MAYIS 2021 TARİHLERİNDE YAPILACAKTIR

AŞÇILIK OKULU MEZUNLAR DERNEĞİ VI ULUSAL AŞÇILIK KAMP TARİHLERİ 16-22 MAYIS 2021 OLARAK BELİRLENMİŞTİR. TÜRKİYEDE'DE GASTRONOMİ EĞİTİMİ ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İLK VE EN KAMPSAMLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ ÜNVANINI TAŞIYAN ULUSAL AŞÇILIK KAMPI,TÜRKİYE'DE GASTRONOMİ VE AŞÇILIK ALANINDA EĞİTİM VEREN ÖĞRENİM GÖREN YÜZLERCE AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİYİ BU YIL DA ÜCRETSİZ OLARAK MENGEN'DE AĞIRLAYACAKTIR. DAVETİYELERİN GÖNDERİMİ VE PANDEMİ SÜRECİYLE İLGİLİ ÖNLEMLER İÇİN İLGİLİ ÜNİVERSİTELERİN BÖLÜM BAŞKANLIKLARINA BİLGİ VERİLECEKTİR.